Balt v Polsku znamená stovky kilometrů krásných písečných pláží s majáky a spoustou místa pro trávení volného času. Z pohledu teploty je vhodné zde pobývat během letních měsíců , ideální je konec července a začátek srpna.
Pobřeží lemují kromě pláží také pásy zeleně, především borovic. Kdyby jste jeli prstem po mapě nejprve by jste se dostali do Gdaňsku, Sopoty a Gdyně. Z dalších letovisek nelze opomenout Wladyslowowo a Lebu. Pokračovat se dá přes Rowy, Jaroslawiec, Darlowo a Lazy.
Zatím co přístav Gdyně byl ještě před sto lety obyčejnou vesnicí, Gdaňsk patří mezi nejstarší polská města. Chcete-li si Gdaňsk prohlédnout z výšky pak se vydejte na věž Mariánského kostela. Děti zde spíše bude bavit námořnické muzeum a největší zoo v Polsku.
Příjemné chvíle můžete také strávit v Lebě, což je starý přímořský přístav. Kromě krásné procházky za poznáním zdejších památek a kultury, stojí za to se projít kolem jezer, tun písku, bažin a krásné přírody se svěžím vzduchem, který obsahuje jód, jenž působí blahodárně na dýchací ústrojí.
Mezi nejdůležitější polská města patří Štětín- proslulý námořní přístav, který je zajímavý už jen tím, že neleží na pobřeží. Protéká jím řeka Odra, která je však tak široký, že jí mohou přeplout i velké lodě. Štětínské náměstí má ostatní polská města jako na dlani, z mnoha památek nelze opomenout zámek pomořanských knížat nebo gotický kostel svatého Petra a Pavla.
Pár rad než se vydáte na cestu:
-k polskému pobřeží je to z Česka asi 400 až 600 kilometrů, záleží na tom odkud pojedete.
– platí se zde místní měnou, tedy zlotými, peníze si můžete směnit kdekoliv a nebo můžete platit kartou.
– před každou cestou se nezapomeňte řádně pojistit.
– ochutnejte místní kuchyni, kde jsou zdejšími specialitami pirohy, žurek nebo bigoš, podle ročního období se zde také konzumují čerstvé ryby jako jsou tuňák, losos, treska, sleď a to už ať je to v uzené nebo smažené podobě.